Treba sa tešiť aj z remízy

Včera večer sa podarilo slovenskému tímu uhrať nerozhodný stav z reprezentáciou Česka. Infarktový zápas však kľudne mohol skončiť aj našou prehrou, či výhrou. No jedno je jasné, nás môže výsledok mrzieť oveľa menej ako naších západných susedov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Zo začiatku sme odolávali silnému českému náporu, ktorí nás nepustili z vlastnej polovice. Po pár pologólových šanciach sa však hra vyrovnala, začalo sa hrať na celom ihrisku. Žiadna akcia či už domácich alebo hostí sa však neskončila gólom a tak pred prestávkou svietil na tabuli nerozhodný stav 0:0. Vtedy ešte nikto netušil, že v druhej časti uvidíme hneď góly štyry. V 60. minúte dostal Weissovcov do vedenia Šesták, keď aj trochu so šťastím dokopol loptu do bránky Petra Čecha. Naša radosť však netrvala dlho. Už o osem minút sa vďaka hrubým nedostatkom v obrane presadil čech Daniel Pudil. Ďalší zvrat prišiel už v 73. minúte keď padol pri bránke Zábavník a rozhodca ukázal na značku pokutového kopu. Peter Čech siahal na loptu, no tá sa vďaka potrebnej sile dostala do brány. Slovensko viedlo gólom Mareka Hamšíka 2:1 a celý štadión bol na nohách. Nenápadnú žltú kartu za ,,prílišné radovanie sa“ pre toho istého hráča však za pár sekúnd po faule vystriedala červená a tak Slovensko muselo dohrávať s 10 hráčmi. Tlak Čechov sa stupňoval a bol na našu smolu zakončený gólom v 84. minúte hlavou striedajúceho Milana Baroša. Česi v posledných minútach nemali ďaleko ani od vytúženého víťazstva, no ubránili sme sa a radosť, aj keď trochu umiernená blízkosťou triumfu, bola po zápase na našej strane. Za zmienku ešte stojí Vlado Weiss mladší, ktorý predviedol dobrý výkon a ukázal, že môže byť veľkým prínosom pre náš reprezentačný tím. Taktiež treba jednoznačne pochváliť brankára Muchu, ktorý chytil úplne všetko, čo sa dalo. Pri dvoch situáciach však bol nanešťastie bezmocný...

Zase sme však spravili jeden malý krôčik na ceste do Afriky 2010. Najbližšie nás v stredu o 20:45 čakajú v domácom Belfaste Severní Íri. Ak to s postupom myslíme vážne, mali by sme vyhrať, lebo tieto body môžu mať v konečnom zúčtovaní cenu zlata. To však bude veľmi náročné, navyše ešte bez vylúčeného Hamšíka. No Slovenský futbal v tejto kvalifikácii ukazuje, že ma srdce na pravom mieste. Táto vlastnosť sa snúbi s bojovnosťou, dobrou psychyckou stránkou a vyrovnanými výkonmi o čom svedčí doterajšie prvé miesto v našej kvalifikačnej skupine. Dúfajme, že to bude platiť aj po troch náročných zápasoch, ktoré nás ešte čakajú. Taktiež môžeme držať palce Čechom, aby to dotiahli cez baráž na majstrovstvá sveta. Lebo pocit, že medzi 32 najlepšími futbalovými celkami je aj tím, ktorý má s nami veľký problém vyhrať, by bol na šampionáte veľmi povzbudzujúci:)